بازتاب خبر پرتاب ماهواره مخابراتی ایران در سایت ABU

خبر ارسال ماهواره‌ مخابراتی «ایران‌ست ۳» طی چند سال آینده مورد توجه وب‌سایت اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه قرار گرفت. بازتاب خبر پرتاب ماهواره مخابراتی ایران در سایت ABU

وب‌سایت اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه به نقل از دکتر فاضلی - رئیس آژانس فضایی ایران (ISA) - اعلام کرد، «ایران‌ست ۳» نخستین ماهواره مخابراتی ایران خواهد بود که طی شش سال آینده به فضا پرتاب خواهد شد.


«ABU» اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه از جمله وب سایت‌هایی بود که به این خبر واکنش نشان داد.این ماهواره‌ی ۲۵۰ کیلوگرمی برای انتقال سیگنال‌های رادیویی و تلویزیونی‌، سیستم‌های مخابراتی و سرویس‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ای.بی.یو،‌ از دیگر اهداف این پروژه‌ عظیم می‌توان به ارائه‌ی امکانات استاندارد به مخاطبان بین‌المللی برای دریافت برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

سایت اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه همچنین نوشت: تصمیم برای راه‌اندازی امکانات فضایی و مخابراتی پس از امتناع ماهواره‌های غربی برای تامین خدمات صدا و سیمای ایران اتخاذ شد.

منبع:ایسنا