نمایش نخستین ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار ایران

نخستین فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی با همکاری پژوهشگاه هوافضا و موزه علوم و فناوری در موزه ارتباطات به نمایش گذاشته شد، علاوه بر نمایش نخستین ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار کشور، سه نسل از کاوشگرهای ایرانی، پیشگام اولین میمون فضایی ایرانی و همچنین شبیه‌ساز پرواز گنبدی در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

 

 

این نمایشگاه پنجم مرداد سال جاری با حضور جمعی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقایان دکتر امی رئیس محترم پژوهشگاه هوافضا، دکتر جلیلی رئیس محترم موزه علوم و فناوری و مهندس نصر‌آبادی رئیس محترم موزه ارتباطات افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه با سخنرای آقای دکتر جلیلی، رئیس محترم موزه علوم و فناوری آغاز شد، سپس آقای دکتر ابدی، معاون پژوهشی پژوهشگاه هوافضا با معرفی پژوهشگاه و اهداف و وظایف آن سخنان خود را آغاز کردند ایشان در ادامه از نقش کاوشگرهای فضایی در تحقیقات فضایی، تاریخچه آن در ایران که از دستاوردهای متخصصان این پژوهشگاه است و فعالیت‌های آتی آن در قالب پروژه فضاپیمای سرنشین‌دار (E1) سخن گفتند.

در خاتمه آقای مهندس نصرآبادی رئیس محترم موزه ارتباطات سخنان کوتاهی ایراد کردند.

پس از مراسم افتتاحیه، میهمانان از نمایشگاه بازدید کردند. بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد است که مورد توجه بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی قرار گرفته است. این نمایشگاه مدت سه روز به فعالیت خود در ساختمان موزه ارتباطات واقع در خیابان امام خمینی ادامه می‌دهد.

 

گزارش مصور از نمایشگاه